Do Naszego Kościoła zawita Chór Feelinggospel

Już 22.01.2022r. w niedzielę o 11 w Naszym Kościele w Raciborzu na ul. Cecylii 7 będziemy mieli przyjemność gościć Chór Feelinggospel z Opola.

Chór FeelinGospel powstał w 2002 roku w Opolu z inicjatywy śpiewaków, których powołaniem i pasją jest uwielbianie Boga poprzez śpiew.

Członkowie zespołu poprzez muzykę wyrażają radość, jaka towarzyszy ich chrześcijańskiemu stylowi życia. Znaczną część repertuaru stanowią pieśni autorskie, pisane pod wpływem osobistych przeżyć. Muzyczną inspirację czerpią z nurtów: worship, gospel i soul, pośród których nie zabrakło domieszki słowiańskiej nuty. Chórzystów, działających pod muzycznym kierownictwem Agnieszki i Andrzeja Wilczyńskich, wspiera zespół instrumentalny oraz soliści.

FeelinGospel występuje w kościołach, placówkach opiekuńczo-wychowawczych i domach kultury (m.in. w Krapkowicach, Niemodlinie, Zdzieszowicach, Głubczycach; koncert charytatywny w Państwowej Szkole Muzycznej w Opolu, występ plenerowy podczas Opolskich Dni Biblii). Od 2012 roku chór cyklicznie bierze udział

plenerowy podczas Opolskich Dni Biblii). Od 2012 roku chór cyklicznie bierze udział w Opolskiej Nocy Kultury, organizowanej przez Urząd Miasta Opola, przygotowując koncerty gospel („Gospel Night”, „Gospel 2Night”, „Gospel 3Style”, „Gospel Story”).

W styczniu 2013 roku chór FeelinGospel wystąpił na scenie klubowej Filharmonii Opolskiej, natomiast w listopadzie 2013 roku chór zaprezentował swój repertuar w Sali koncertowej Filharmonii Opolskiej w ramach XII Opole Gospel Festival. W lutym 2015 roku chór ponownie wystąpił na Sali koncertowej Filharmonii Opolskiej.

W 2014 roku ukazała się debiutancka płyta chóru „Gospel 2Night Live”, na której zarejestrowany został koncert „Gospel 2Night” z 2013 roku. Płyta zawiera nagranie audio na CD i video na DVD. We wrześniu 2015 roku została wydana pierwsza w Polsce składanka muzyki gospel, prezentująca twórczość polskich chórów pt. „Gospel Celebration”. Wizytówka Muzyki Gospel w Polsce”. Na płycie znajduje się autorska piosenka chóru FeelinGospel.

2015 roku chór ponownie wystąpił na Sali koncertowej Filharmonii Opolskiej.

W 2014 roku ukazała się debiutancka płyta chóru „Gospel 2Night Live”, na której zarejestrowany został koncert „Gospel 2Night” z 2013 roku. Płyta zawiera nagranie audio na CD i video na DVD. We wrześniu 2015 roku została wydana pierwsza w Polsce składanka muzyki gospel, prezentująca twórczość polskich chórów pt.,,Gospel Celebration”. Wizytówka Muzyki Gospel w Polsce”. Na płycie znajduje się autorska piosenka chóru FeelinGospel.

Gospel to rodzaj chrześcijańskiej muzyki, mającej swój rodowód w XIX-wiecznej kulturze czarnoskórych mieszkańców Stanów Zjednoczonych Ameryki. Muzyka gospel charakteryzuje się dominacją wokalu, teksty mają charakter chrześcijański. Pochodząca z języka angielskiego nazwa gospel oznacza Dobrą Nowinę (ewangelię) o zbawieniu w Jezusie Chrystusie.

Zapraszamy!